MOJE OBSZARY DZIAŁANIA
KONSULTACJE INDYWIDULANE
Jest pierwszym spotkaniem z terapeutą. Trwa 50 minut. Służy określeniu natury kłopotu i poszukaniu odpowiedniej formy rozwiązania lub pomocy. Może to być kontynuacja spotkań z tym samym terapeutą, spotkania z innym terapeutą lub inna forma terapii (terapia rodzinna, grupowa, konsultacja psychiatryczna). Jeżeli w efekcie rozmowy konsultacyjnej zapadnie decyzja o podjęciu psychoterapii, na zakończenie ustala się jej zasady. Dotyczą one celu terapii, formy, czasu jej trwania, wzajemnych zobowiązań.
TERAPIA PAR
Nawet najbardziej udany i satysfakcjonujący związek mierzy się od czasu do czasu z trudnościami. Często partnerzy potrafią sobie sami z poradzić z kłopotem, który ich dotyka, mają bowiem do tego potrzebne zasoby. Zdarza się jednak, że decydują się skorzystać z pomocy kogoś z zewnątrz, psychoterapeuty. Konflikty, niezrozumienie, trudności w komunikacji, poczucie braku akceptacji i bezpieczeństwa w relacji, zdrada to najczęściej zgłaszane u terapeuty trudności.
DEPRESJA
Depresja (lub zaburzenie depresyjne) jest częstym zaburzeniem psychicznym, która poprzez obniżenie nastroju poważnie zakłóca codzienne życieDepresja nie jest chwilowym obniżeniem nastroju, ale poważnym zaburzeniem psychicznym. Co znaczy, że mówienie do chorego, by wziął się w garść, nie pomoże mu. Sama wola nie pozwala się z tego wydostać. Depresję trzeba leczyć. Pamiętaj, że nie każde uczucie przygnębienia jest równoznaczne z depresją. Przejściowe złe samopoczucie, które pojawia się w reakcji na wydarzenia życiowe, może zdarzyć się każdemu.
COACHING
Coaching to proces, którego celem jest zwiększenie efektywności działań poprzez bardziej świadome wykorzystanie swojego potencjału. Szczególnie polecany jest w sytuacji zmian związanych z życiem prywatnym lub zawodowym. Celem coachingu zawsze jest zmiana zachowań i sposobu postrzegania sytuacji na takie, które pomagają osiągnąć założone cele.
TERAPIA RODZINNA
Terapia dotyczy wszystkich członków rodziny – zarówno dorośli, jak i dzieci. Wspólnie z rodziną poszukuję przyczyn konfliktów, braku porozumienia, niezgody, poruszamy sposoby ich rozumienia, przeżywania przez poszczególnych członków rodziny. Celem terapii jest często poprawa komunikacji w obrębie rodziny, zmiana charakteru relacji pomiędzy osobami.
STRES I TRAUMA
Bezsenność, lęk, ataki paniki, bóle klatki piersiowej i kręgosłupa – to tylko niektóre objawy związane z syndromem ciężkiego rozstania. Poziom stresu, jaki przeżywa się podczas rozwodu, psycholodzy porównują do tego związanego ze śmiercią bliskiej osoby.
MEDIACJE
Podczas mediacji cała energia stron skierowana jest na to, aby rozmawiać ze sobą w taki sposób, by zrozumieć i być zrozumianym. To strony - jako najlepsi eksperci w swojej sprawie - podejmują decyzje gwarantujące obopólną satysfakcję. Zadaniem mediatora - osoby akceptowanej przez strony sporu - jest umożliwienie i wsparcie wzajemnej komunikacji między stronami oraz pomoc w wypracowaniu satysfakcjonującego porozumienia, uwzględniającego potrzeby i interesy obu stron.
PROBLEMY W RELACJACH
Problemy interpersonalne to po prostu nawracające problemy w relacjach z ludźmi. Są to trudności w układaniu sobie stosunków z rodziną, przyjaciółmi, partnerem, kolegami, współpracownikami i innymi osobami, które utrzymują się od dawna, występują często i zwykle przebiegają według mniej więcej takiego samego wzorca.